Karşınızda 330 Dolarlık Leica Kopyası ve Leica Fiyat Politikası

tarafından gönderildi

Karşınızda 330 Dolarlık Leica Kopyası , acaba bu ürün leica fiyat politikasını değiştirebilir mi?

 

Eğer siz de bir Leica hayranıysanız ama bir tane edinecek paranız yoksa (merak etmeyin, herkes aynı durumda), o zaman bu tam da aradığınız fırsat olabilir. Aynı stil, kompakt tasarımı ve banka hesabınızdaki ekstra 5000 dolar yanınıza kar kalacaktır.

Çinli üretici Yi, daha önce Go Pro’nun başına iş açtıktan sonra şimdi de Fuji ve Leica’nın peşinde gibi. Mikro – Dört – Üçlük kamerası gerçekten etkileyici bir takım özelliklere sahip ve size sunduklarının yanında fiyatı neredeyse bedava sayılır.

This Is The $330 Leica Copy

Leica Fiyat Düşürür mü ?

Leica M ile stilleri neredeyse aynı, tek fark, Leica bunun için sizden 5,400 dolarcık talep ediyor olması. Yalnız karşılaştırmamız burada sona eriyor. Tabi ki de Yi’nin M43le size sunduklarını, Leica’nın tam kare dijital telemetreli kamerasıyla kıyaslamıyoruz. Eğer aynı görüntünün peşindeyseniz ve henüz değerlendirme yazıları piyasaya çıkmadan önce baştan mağlup olduğu belli bir kameraya güvenmek istiyorsanız, bu kamera sizin için harika bir seçenek.

Yi aynasız dünyasına 20MPlik Sony sensör, $K video çekim kalitesi, 25,600 ISO, dokunmatik ekran ve ham görüntü çekebilme gibi özelliklerin desteğiyle giriş yapıyor.

Hatta bir de uygulaması da mevcut, bununla Bluetooth/Wifi bağlantısını sağlayarak yazılım güncellemesi yapabiliyor ve kamera özelliklerinden yararlanabiliyorsunuz.

Ayrıca ürün 12-40mm f/3.5-5.6 ve 42.5mm f/1.8 lenslerine sahip.
https://cdn.fstoppers.com/styles/full/s3/media/2016/10/09/yi-mirrorless-touch-screen-camera-wifi-cheap.png

Bunları hepsi sadece Çin’de 330 Dolar, Amerika’da 499 Dolara sizin olabilir.   Bu fiyata, bu özelliklerle retro tarz ve boyutta kamera sevenler için ideal bir kamera olabilir.
Ancak, belirtmekte fayda var ki Fuji’nin X-A3’u de yakında piyasaya çıkıyor ve Yi’nin onunla bas edip edemeyeceği henüz belli değil. X-A3 belki $K kalitede çekim yapamıyor ama lensleri dahili görüntü stabilizasyonuna sahip ve Amerika da Yi’nin kamerasından sadece 100 dolar daha fazlasına satışa çıkacak. Bu gelişmeler de leica fiyat politikasını olumlu yönde değiştirebilir.

Tabi biz sadece fikirlerimizi paylaşıyoruz, yoksa Yi belki de bu yarıştan galip çıkar, kim bilir.

 

Kaynak ve Yazar : Stephen Kampff

 

Cevirmen iş başında !!! Çevirmen bizim için beğendiğimiz yazıları yabancı dillerden Türkçe'ye çeviren bir manyaktır. Bazen tam çevirir…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pre-sale Questions