Anaokullarında Güvenlik

Anaokullarında Güvenlik oldukça önemli bir konudur.

Okula geri dönüş, endişeye geri dönüş anlamına gelmek zorunda değil. Okul içindeki güvenlik, okul müdürü ve okul personelinin sorumluluğundadır, ancak ebeveynler güvenli bir okul deneyimi sağlamak için önemli adımlar atabilir. İlköğretim Okulu Müdürleri Ulusal Birliği tarafından önerilen maddeler aşağıdaki gibidir:

Anaokullarında Güvenlik – 6 Önemli Madde

1-Okulun acil durum prosedürlerini öğrenin. Acil durum planları ve telefon numaraları genellikle okul el kitaplarında bulunur ve dersliklere asılır. Kendinize ve çocuğunuza acil durum bilgisi kazandırmak için birkaç dakika ayırmanız, çocuğunuzun acil durumlarda hızlı davranmak için gerekli güveni kendinde bulmasına yardım eder.

2-Okula gidiş-dönüş yollarını bilin. Sizin ve çocuğunuzun hem ana hem de alternatif yolları bildiğinizden emin olun. Acil bir durumda, yollar kapalı olabilir ve yedek plana sahip olmak önemlidir.

3-Okulun güvenlik için aldığı önlemleri bilin ve buna göre hareket edin. Bu önlemler arasında, okula girişte imza atma, binanın içinde gezerken bir gözetmenle dolaştırılma veya ziyaretçi kartı takma olabilir. Bu tür prosedürlere uymak, çocuklarınız için mükemmel bir örnek teşkil eder.

4-Güvenlik hakkında çocuğunuzla konuşun. Açık olun. İçgüdüler ve garip duygular, korkulardan bahsedin. Güvende hissetmezse ne yapacağını açıklayın (öğretmenine söyle, polisi ara gibi). Size ya da evde olması muhtemel güvenilir bir komşunuza nasıl ulaşacağını bildiğinden emin olun.

5-Okul personeline sağlık ve duygusal kaygılarınız hakkında bilgi verin. Çocuğunuzun gıda alerjisi varsa, fiziksel bir engeli varsa, veya zorbalığa maruz kaldıysa öğretmenlerinin ve müdürün bundan haberi olsun.

6-Dahil olun. Okul güvenliğini artırmak adına ne yapabileceğiniz konusunda müdürle konuşun. Okul öncesi ve sonrasında mahalleyi izleyecek ebeveynleri organize etmek gibi. Bazen ebeveyn grupları, okula bırakma ve okulda alma saatlerinde trafik güvenliğini iyileştirmede oldukça başarılıdır.

Beylikdüzü Bahar Erdem Anaokulu‘nda çocuklarımızın güvenliğine en üst seviyede dikkat edilmektedir.

Yorum yapın