Beylikdüzü Anaokulu Bahar Erdem Eksiksiz Rehberi

Bu makale, Beylikdüzü  Anaokulu Bahar Erdem deki eğitim yaklaşımlarını inceleyecek ve bilimsel verilere dayalı olarak etkinliklerini değerlendirecektir. Okul öncesi, genel öğrenme ortamı, somut öğrenme ortamı, oyun öğrenme ortamı, sosyal öğrenme ortamı ve duygusal destek olmak üzere beş farklı kategoride değerlendirilecektir. Makale ayrıca Beylikdüzü Bahar Erdem Anaokulu’nun başarısını belirlemek için bu yaklaşımların diğer anaokullarında nasıl kullanıldığına da bakacaktır.

Çocuklara başarılı olabilecek eğitim sağlamanın birçok yolu olduğunu göstermek istiyoruz çünkü bunu yapmanın tek bir yolu yok.

Beylikdüzü Anaokulu Bahar Erdem
Beylikdüzü Anaokulu Bahar Erdem

Beylikdüzü Anaokulu Bahar Erdem Nedir?

Beylikdüzü Bahar Erdem Anaokulu, İstanbul’da özel bir anaokuludur. Anaokulu 2016 yılında İstanbul’un Beylikdüzü ilçesinde eğitimci Bahar Erdem ve ailesi tarafından açılmıştır.

Okul, 3-6 yaş arası çocuklara eğitim veriyor. Uluslararası öğrenciler için İngilizce dersleri de vardır.

Beylikdüzü Anaokulu Bahar Erdem Öğretim Metodolojileri Çocukların Büyümesine ve Öğrenmesine Nasıl Yardımcı Oluyor?

Aşağıdaki paragraflarda Beylikdüzü Bahar Erdem Anaokulu’nun öğretim metodolojilerini inceleyeceğiz. Ardından başarılarının arkasındaki nedenleri ve çocukların büyümelerini ve öğrenmelerini nasıl sağladıklarını inceleyeceğiz.

Beylikdüzü Bahar Erdem anaokulu eğitimcileri, çocukların beslenmesi gereken Eğitim Metodolojisi teorisini takip ediyor. Tüm çocukların, sadece öğretilmekle kalmayıp, beslenmesi gereken benzersiz öğrenme stillerine sahip yaratıcı ve yenilikçi düşünürler olduğuna inanırlar. Öğrenme sevgisi ve yaşam boyu merakla büyümek her çocuğun hedefidir.

Anaokulunun dayandığı üç ilke vardır. Bunlar: çocukların başlattığı etkinlik, yetişkin rehberliği ve keşfi ve çevrelerindeki dünyayı keşfetmek için birlikte çalışan çocuklar.

Beylikdüzü Anaokulu Bahar Erdem
Beylikdüzü Anaokulu Bahar Erdem

Beylikdüzü Anaokulu Bahar Erdem Yaşa Uygun Müfredat

Çocukları geleceğe hazırlamak için büyüdüklerinde nelerle karşılaşacaklarını düşünmek önemlidir. İstanbul’daki Beylikdüzü Bahar Erdem Anaokulu, toplumdaki değişiklikleri yansıtan ve çocukları daha iyi bir geleceğe hazırlayan, yaşa uygun bir müfredata sahiptir.

Bir anaokulunun temel amacı, çocukların güvenli bir ortamda öğrenebilecekleri ve büyüyebilecekleri bir yer sağlamaktır. Yaşa uygun müfredat olmadan, bu hedefe ulaşmaları imkansız olurdu. Bu nedenle, çocuğunuzu herhangi bir anaokuluna kaydettirmeden önce, yaşına uygun bir müfredatı olup olmadığını öğrenmelisiniz.

Beylikdüzü Anaokulu Bahar Erdem
Beylikdüzü Anaokulu Bahar Erdem

Beylikdüzü Anaokulu Bahar Erdem Devam Zorunluluğu Neden Yok?

Çocukları potansiyel olarak okuldan atılanlara dönüştürmek asla iyi bir fikir değildir.

Okullara, anaokullarına ve kolejlere zorunlu devam, yıllardır bir norm olmuştur. Ancak son yıllarda birçok kurum bu eğitim biçimini sorgulamaya başladı. Kurumların dersleriyle ilgilenen ve öğrenmek isteyen öğrencileri olduğunda daha başarılı olduğunu bulmuşlardır, bu yüzden her gün orada olmak istemedikleri zaman onları gelmeye zorlamanın bir anlamı yoktur. Öğrencileri derse gelmediklerinde cezalandırmak yerine, okula zorunlu devamı sağlamanın farklı yolları vardır.

Bazı kurumlar, konu hedef kitlesini eğitmeye geldiğinde bunun kendilerine hiç yardımcı olmadığını gördükleri için zorunlu katılımdan uzaklaştı. Okula devam zorunluluğunu sadece cezalandırmak yerine zorunlu kılmanın farklı yolları vardır.

Beylikdüzü Anaokulu Bahar Erdem
Beylikdüzü Anaokulu Bahar Erdem

Beylikdüzü Anaokulu Bahar Erdem ‘de Özel Bir Müfredatla Erken Öğrenmenin Faydaları

Erken çocukluk eğitiminin birçok faydası vardır. Çocukların ilk yıllarında diğer insanlarla ilişki kurabilmeleri ve öğrenebilmeleri çok önemlidir. Özellikle Beylikdüzü Bahar Erdem Anaokulu’ndaki gibi özel bir müfredatla gelişimlerini önemli ölçüde etkileyebilir.

Erken çocukluk eğitiminin birçok faydası vardır.

Çocukların ilk yıllarında diğer insanlarla ilişki kurabilmeleri ve öğrenebilmeleri çok önemlidir.

Özellikle Beylikdüzü Anaokulu Bahar Erdem ‘deki gibi özel bir müfredatla gelişimlerini önemli ölçüde etkileyebilir.

Anaokulu, çocukların becerilerini öğrenmeleri ve geliştirmeleri için çok önemli bir zamandır. Sosyal etkileşim ve öğrenme dünyasına dalacaklar ve öğrencilerin gelecekteki başarıları anaokulu deneyimleri tarafından belirlenecek. Bazı çocuklar, yoksulluk veya engellilik gibi faktörler nedeniyle diğerleriyle aynı fırsatlara sahip olmayabilir, ancak erken eğitim programlarının yardımıyla başarılı olabilirler.

Çocukluk, hızlı büyüme ve gelişme dönemidir. Bir çocuğun hayatındaki ilk yıllar, gelecekte başarılı bir öğrenci olabilmeleri için çok önemlidir.

Yeni bir araştırma, anaokulu öğretmenlerinin, eğer kendi öğretmenleri olsaydı, öğretme konusunda daha hevesli olduklarını bulmuştur. Anaokulunda başarının temelinin, bir çocuğun sınıfa girmesinden çok önce atıldığı bulundu.

Bir okulda veya kreşte bahçe kurmak, çocuklara büyüme döngüsünü öğretmenin iyi bir yoludur. Onlara yenilebilir bitkiler ve nasıl büyüdükleri hakkında bilgi verebilir ve bir sorumluluk duygusu yaratabilir.

Bahar Erdem Beylikdüzü Anaokulu hakkında görüşlerinizi ve sorularınızı bize bildirebilirsiniz.