Muz Diyeti İncelemesi:  Muz Diyeti Nasıl Zayıflatıyor?

Nur‘un Muz Diyeti İncelemesi: Muz Diyeti Nasıl Zayıflatıyor?

Sabah muz diyeti, Japon muz diyeti olarak da bilinen Muz Diyeti, bir Japon eczacının kocasını zayıflatmak için geliştirdiği bir diyet programıdır. Birçok diyeti deneyip başarısız olduysanız oldukça basit bir diyet programı olan bu kolay diyeti deneyin.

muz diyeti

Muz Diyeti Listesi:

Taze Muz ( Kesinlikle pişirilmiş ya da kızartılmış olmamalıdır)

Ilık su (oda sıcaklığında olmalı)

BuDiyet Nasıl Yapılır?

Sabah Kahvaltısı

İstediğiniz kadar muz yiyebilirsiniz.

En az iki bardak ılık su içmelisiniz.

 

Öğle yemeği

İstediğiniz gibi bir yemek yiyebilirsiniz.

En az iki bardak ılık su içmelisiniz.

 

Akşam yemeği

Akşam saat 8 den önce istediğiniz gibi bir yemek yiyebilirsiniz.

En az iki bardak ılık su içmelisiniz.

 

Bu Diyette Katı Kurallar Var mı

 

Bu küçük diyetin programı gördüğünüz gibi oldukça kolay ve özgür bir diyet programıdır. Ancak bu mucize diyetin de bazı kuralları ve yasakları vardır. Her öğünle birlikte oda sıcaklığında ılık su içmelisiniz.

Dondurma, süt ürünleri ve alkol kesinlikle tüketilmemelidir. Akşam yemeğinden sonra tatlı yememek koşulu ile tüm öğünlerde istediğiniz her şeyi yiyebiliyorsunuz. Öğle yemeğinden sonra ara öğün olarak küçük tatlı bir kurabiye veya çikolata yiyebilirsiniz. Akşam 8 den sonra acıkmanız durumunda ise bir adet yarım elma yiyebilirsiniz.

 

 Bu Kolay Diyet Nasıl Zayıflatıyor?

Bu mucize ve basit diyetin diğer katı kuralları olan zor diyetlerden daha başarılı olmasını iki teori ile açıklanıyor. İlk teori muzdaki enzimlerin sindirimi hızlandırdığını ve dolayısıyla bağırsaklarda sindirimin hızlandığını söylüyor. İkinci teori ise, muz liflerinin tokluk hissi yarattığını ve yağ yakılmasını hızlandırdıklarını söylüyor. Tokluk hissi yaratan bu liften muzda 2-4 gr arasında bulunduğu söyleniyor. Ayrıca muzun sağlıklı beslenme ve diyet programlarının çoğunda besleyici olarak yer aldığı da bilinmektedir.  Bu güzel diyeti uygularken egzersiz yapmanız başarıya daha çabuk ulaşmanıza katkı sağlayacaktır.

Kaynak Wikipedia