Ümit Blog Hakkında

 

Ümit Blog Nedir sorusunu kısaca cevaplarsak Ümit Blog şimdilik tek yazarlı 3 kategorili ( fotoğraf – teknoloji – outdoor ) bir blog sitesidir. Ümit Blog’un hayali ileride büyüyüp çok yazarlı çok kategorili bir genel bir blog sitesi olmaktır.

Umit.net alan adından bahsetmemiz gerekirse Umit.net karlı ve soğuk bir 4 şubat 2004 akşamı kayıt edildi. Alan adını ilk kaydedeni bilmesekte kendisini sevgiyle saygıyla anıyoruz. O tarihlerde bu alan adını almak bizim aklımıza gelmemişti. Devamında tahminen bir kaç kez el değiştiren alan adı sevgili dostum Uğur Ata ‘nın  yardımlarıyla soğuk ve yağmurlu bir 4 Mart 2014 akşamında son sahibini bulmuştur. Şu an Umit.Net alan adı Moniker ‘de kayıtlı ve keyfine bakmaktadır.

Alan adından bu kadar bahsettikten sonra şimdi alan adının son sahibi olan Rasim Sadıkoğlu yani benden bahsedelim. Çoğu kişisin sorduğu soruyuadın Rasim ama kullandığın alan adı Ümit neden? eminim sizde soruyorsunuzdur? Kardeşimin adı Ümit olduğu için bu Blog sitesine onun adını vermek istedim. Kişisel olarak kendim hakkında sayfamı yapcağım ancak henüz hakkımda sayfası 1 satır olduğu için yayınlanmadı.

Peki neden blog dersek , araştırmayı ve yeni şeyler öğrenmeyi çok seviyorum. En önemli hobilerimden biridir bilmediğim bir konuda nette sörf yapmak. Bir konuyu araştırmaya başlar saatlerce araştırır sonra öğrendikçe ne kadar az bildiğimi öğrenirim. Yeni 1 şey öğrendikçe tekrar 10 farklı şeyi merak ederim. Artık yaş belli bir kemale erince bildiklerimizi paylaşma ihtiyacı oluştu. Ne demiş atalarımız

Eşek ölür semeri kalır, insan ölür eseri kalır.

Belki bu blog buradaki bir satır yazı eser niteliği taşıyarak birilerine kalır düşüncesiyle buradayız.

Şimdilik yazıları kendim , ben , keyfim ve kahyası hep beraber yazıyoruz. Ancak yeni yazar ve kahya alımlarımız olacaktır. Başvurular için sağ alttan iletişime geçebilirsiniz. Yada üst menüden iletişime geçebilirsiniz. Yada siz iletişime geçmeyin ben sizi telepatik olarak bulurum. Her ne kadar şimdilik tek yazarımız olsada konuk yazar olarak sevgili arkadaşım Minik Kechi arasıra yaptığımız outdoor gezilerimizin yazıları ile bize katılıyor. Bir diğer konuk yazarımız ise Çevirmen. Çevirmen bir supermen olmasada bizim için yabancı dillerde ki kaynaklardan Türkçe’ye çeviri yapıyor.

Ümit Blog Websitesinin Hayali

10larca belki 100lerce yazmayı , paylaşmayı seven, bildiklerini aktarmaktan çekinmeyen, bilgiye aç yazar grubu ile her kategoride yazı, makale, fotoğraf , video ve yeni icat edilecek ne varsa onlardan paylaşan bir blog sitesi olmaktır.

Hayallerinize ulaşın
Mary Schannen ‘nin bu fotoğrafın da ki gibi biz de hayallerimize ulaşmaya bu kadar yakınız !