Yürüyüş Uygulamaları Ios ve Android

İster başlangıç seviyesinde olun, ister uzman olun, bu yürüyüş uygulamaları, fitness hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Yürüyüş, eğlenceli ve sağlıklı bir aktivitedir. Size yeni yerler keşfetme fırsatı verirken, size bir başarı duygusu sağlayabilir.

Ancak, yürüyüş risksiz değildir. Çevrenizin farkında olmanız ve olabilecek olası acil durumlara hazırlıklı olmanız gerekir.

Bölgenizdeki yürüyüşleri bulmanın birçok yolu vardır. Bunun bir yolu, telefonunuzda bir uygulama kullanmaktır. Uygulama, size yakın olan, sizin için doğru zorluk seviyesine sahip olan veya şelaleler veya dağ zirveleri gibi sizi ilgilendiren belirli özelliklere sahip olan yürüyüşleri aramanıza olanak tanır.

Yürüyüş uygulamaları, ilgilendikleri yürüyüş hakkında mesafe ve yükseklik profili haritası gibi belirli ayrıntılar sağlayarak yürüyüşçülere yardımcı olabilir.

Yürüyüş Uygulamaları
Yürüyüş Uygulamaları

AllTrails

AllTrails, dünyanın dört bir yanından 10.000’den fazla parkuru keşfetmenize izin veren bir yürüyüş uygulamasıdır.

Uygulama, iOS ve Android cihazlarda kullanılabilir ve Apple App Store’da 4,5 yıldız derecesine sahiptir.

Yürüyüşler zorluk, uzunluk, yükseklik kazanımı, rota türü ve kullanıcı derecelendirmesine göre aranabilir.

Uygulama hem iOS hem de Android için kullanılabilir.

Kullanıcılar, konuma göre veya bir yürüyüş adı veya açıklaması arayarak yolları bulabilir.

Kullanıcılar ayrıca belirli bir bölgedeki yürüyüşleri bulmak için aramaları filtreleyebilir.

AllTrails Web sitesi, yeni bir macera arayan yürüyüşçüler için harika bir kaynaktır.

AllTrails Web sitesinde, patika koşusu, köpek dostu veya kır çiçekleri gibi etiketlere dayalı yürüyüşler bulmanızı sağlayan etkileşimli bir harita vardır.

Yürüyüşleri konum ve zorluk seviyesi gibi diğer kriterlere göre de arayabilirsiniz.

All Trails, tüm yollar için yürüyüş bilgileri sağlayan bir web sitesidir. Her seviyeden yürüyüşçüler için harika bir kaynaktır.

Yürüyüşçüler, yürüyüşlerin ne kadar sürdüğü ve arazinin nasıl olduğu gibi patikalar hakkında bilgilerin yanı sıra diğer yürüyüşçülerin belirli bir patikadaki deneyimleri hakkında yorumlarını bulabilirler.

AllTrails, kullanıcılara yürüyüşlerini kaydetme, GPS kullanarak rotayı ve tamamlama süresini izleme olanağı sağlayan iOS ve Android için bir mobil uygulamadır. Uygulamanın ayrıca sosyal bir yönü de var, kullanıcıların rotalarını arkadaşları ve takipçileriyle paylaşmasına ve yeni yollar bulmasına olanak tanıyor.

Kullanıcılar kendi hesaplarını oluşturabilir veya giriş yapmak için Facebook veya Google hesabını kullanabilir. Daha sonra AllTrails’in ABD, Kanada, Avustralya, İngiltere, İrlanda, Fransa ve İspanya’daki parkur haritasına erişebilirler. Ayrıca parkurun uzunluğuna, zorluk seviyesine ve popülerliğe göre filtreleme yapabilirler.

Uygulama ücretsizdir ancak çevrimdışı haritalar veya rotaların GPX dışa aktarımı gibi ek özellikler için uygulama içi satın alımlar sunar.

Yürüyüş Uygulamaları
Yürüyüş Uygulamaları

Gaia GPS

Gaia GPS, yürüyüşçüler, koşucular ve açık hava meraklıları için tasarlanmış bir mobil uygulamadır. Çevrenizdeki dünyayı keşfetmek için kullanılabilecek çeşitli özellikler sunar.

Uygulama, bulunduğunuz bölgedeki yürüyüş parkurlarını ve diğer açık hava etkinliklerini aramanıza olanak tanır. Ayrıca dünyanın dört bir yanından yeni yollar bulabilirsiniz. Gaia GPS ile haritanıza rotalar, ara noktalar ve izler ekleyerek bir sonraki maceranızı planlayabilirsiniz. Uygulama, her dönüşün önünde ne olduğunu bilmeniz için size adım adım yol tarifleri ve yükseklik bilgisi verecektir.

Gaia GPS, tüm bu özelliklere ek olarak, herhangi bir parkurda veya koşuda ilerlemenizi takip etmenizi sağlayan My Trails gibi çeşitli araçlar da sunar.

Gaia GPS yürüyüş uygulaması hem ücretsiz hem de ücretlidir. Ücretsiz sürüm, günübirlik yürüyüş yapanların çoğu için yeterlidir, ancak uzun bir yürüyüş yapmayı planlıyorsanız veya daha fazla doğruluğa ihtiyacınız varsa, ücretli sürüm gerekli olabilir.

Gaia GPS hakkında farkedeceğiniz ilk şey, bazı harika özelliklere sahip olmasıdır. Uygulama ücretsizdir, ancak yıllık 19,99 ABD Doları karşılığında ücretli sürüme yükseltebilirsiniz; bu, size çevrimdışı haritalar ve sınırsız geçiş noktaları gibi daha fazla işlevsellik sağlayacaktır.

Ayrıca, cep telefonu hizmeti veya wifi erişimi olmayan bir yerdeyseniz yararlı olabilecek uygulamanın ücretli sürümüyle çevrimdışı kullanım için topografik haritaları indirebilirsiniz.

Topografik haritalar size araziyi ve o arazide nerede olduğunuzu gösterecektir. Ayrıca çevredeki alana göre yüksekliğin ne olduğunu da görebilirsiniz. Uydu haritaları size çevrenizin yukarıdan aşağıya bir görünümünü gösterecek ve size nesnelerin bulunduğunuz yerden ne kadar uzakta olduğuna dair bir fikir verecektir.

Gaia GPS, açık hava meraklıları için harika bir araçtır. Sırt çantasıyla gezme, arazi sürüşü, dağ kayağı ve dağ bisikleti için kullanılabilecek çevrimdışı bir dünya haritası sağlar.

Gaia GPS’in ücretli sürümü, sırt çantasıyla seyahat, arazi sürüşü, dağ kayağı ve dağ bisikleti dahil çevrimdışı haritaların kilidini açar.

Gaia GPS çevrimdışı harita özelliği, sınırlı hücre servisi olan bölgelerde olacak olanlar için uygulamanın çok önemli bir bileşenidir. Uygulama, web sitelerinden haritalar indirmenize ve bunları internet bağlantısı olmadan kullanmanıza olanak tanır. Bu özellik, zorlu parkurlarda gezinmesi gerekebilecek ancak bir veri sinyaline veya WiFi bağlantısına erişimi olmayan yürüyüşçüler ve sırt çantalı gezginler için özellikle yararlıdır.

PeakVisor

PeakVisor, uzaktaki dağ zirvelerini belirlemenize yardımcı olan ücretsiz bir uygulamadır. Uygulama telefonunuza indirilebilir ve çevrimdışı olarak kullanılabilir.

PeakVisor, uzaktaki dağları tanımlamak için dünyanın ilk mobil uygulamasıdır. Uygulama, dağları tanımlamanıza yardımcı olmak için artırılmış gerçeklik kullanır ve ardından onlar hakkında bilgi sağlar.

PeakVisor, herhangi bir konumdaki dağları ve zirveleri tanımlayabilen bir haritadır.

Bu uygulama, yürüyüş yapmaktan ve seyahat etmekten hoşlanan insanlara yardımcı olmak için oluşturuldu. Evlerinden uzaktayken dağları ve zirveleri tanımlamalarına yardımcı olur.

PeakVisor hem ücretsiz hem de profesyonel bir sürümde gelir. Ücretsiz sürüm, uygulamanın özelliklerinin çoğunu kullanmanıza izin verir. Pro sürümü ise geçmişte başarılı olmuş belirli gönderileri bulup kopyalamanıza izin verecek daha fazla özelliğe sahiptir.

Wikiloc

Wikiloc, rotalar oluşturmanıza, bunları diğer kullanıcılarla paylaşmanıza ve diğer kullanıcılar tarafından oluşturulan yeni rotalar bulmanıza olanak sağlayan bir haritalama uygulamasıdır.

Uygulama, İsviçre’deki École Polytechnique Fédérale de Lozan’da (EPFL) tanışan iki arkadaş, Benoit ve Nicolas tarafından kuruldu. Her seviyeden bisikletçi için basit ve kullanımı kolay bir uygulama oluşturmak istediler.

Wikiloc ekibi, ürünlerini daha sezgisel ve kullanıcı dostu hale getirmeye odaklanır. Bunu yapmanın en iyi yolunun, müşterilerinden gelen geri bildirimleri yakından dinlemek ve halihazırda iyi yaptıkları şeyleri geliştirmek olduğuna inanıyorlar.

Seek by iNaturalist

Seek by iNaturalist, insanların bitki ve hayvanları tanımlamasına yardımcı olan bir araştırma uygulamasıdır. Kullanıcının türleri tanımlamasına yardımcı olmak için bir dizi fotoğraf ve ses klibi sağlar.

Uygulama 1 milyondan fazla indirildi ve birçok farklı ülkede kullanıldı. Arama şu anda yalnızca iOS kullanıcıları tarafından kullanılabilir, ancak bir Android sürümü üzerinde çalışıyorlar.

SkyView Lite

SkyView Lite, Dünya’nın yüksek çözünürlüklü uydu görüntülerini sağlayan ücretsiz bir hizmettir. Görüntüler her gün güncellenir ve farklı coğrafi bölgeleri içerir.

Hizmet, doğal afetleri takip etmek, çevredeki değişiklikleri izlemek veya belirli bina ve yer işaretlerini bulmak gibi çeşitli amaçlarla herkes tarafından kullanılabilir.

Cairn

Cairn, açık havada keşfetmeyi seven insanlar için en iyi yürüyüş güvenliği uygulamasıdır. Arazinin bir haritasını sağlar ve ayrıca yerleşik bir pusula ve GPS izleyiciye sahiptir.

Ayrıca acil bir durumda geri dönüş yolunuzu bulmak için kullanılabilecek bir “salla-bul” özelliği ile donatılmıştır.

Hem iOS hem de Android cihazlarda mevcuttur ve reklam veya uygulama içi satın alma yoktur.

Yorum yapın